Kdy je nejlepší čas na studium MBA?

Spousta potenciálních studentů stráví velmi dlouhou dobu úvahami nad tím, kdy s profesním vzděláváním skutečně začít. Někdo by rád začal hned po ukončení vysokoškolského studia, někdo zase chce počkat alespoň několik let před tím, než nad tím vůbec začne přemýšlet. Otázka „kdy vlastně začít“ je velmi zapeklitá a žádná správná odpověď neexistuje. Tento článek vám ale snad pomůže najít řešení, které vám bude vyhovovat nejvíce.


Bez praxe se neobejdete

Možná vás láká začít se studiem MBA ihned po vysoké škole – proč čekat třeba rok, když můžete pokračovat ve studiu hned? Ačkoliv to dává smysl, začít se studiem rovnou po konci vysoké školy není vždy vhodným krokemSamozřejmě existují výjimky a nelze to aplikovat na každého, v současnosti však už velká část škol po uchazečích vyžaduje několik let praxe v oboru. Řešenou problematiku v učivu je díky tomu snazší pochopit a student má také větší šanci získat lepší uplatnění v oboru.

Není třeba spěchat

Vzhledem k tomu, že je velmi těžké dostat se do nejlepších business škol bez praxe, dává smysl s nástupem trochu počkat. Obecným doporučením je nabrat alespoň 3 roky praxe v oboru, ale platí, že čím víc, tím líp. Přestože je věkově studium programu MBA téměř pro každého, průměrný věk studenta je 35 let, což je způsobeno právě požadovanými zkušenostmi.

Více času = důkladnější výběr

Pokud sbíráte ještě zkušenosti, můžete během toho vložit více času do kvalitnějšího srovnání nabízených programů. Využijte chybějící praxi jako svou výhodu do skutečně zevrubného průzkumu dostupných možností s tím, že si tak dokážete skutečně najít ten obor, který vám bude vyhovovat nejvíce.


Kdy je tedy skutečně nejlepší čas na studium MBA?

Pokud hledáte odpověď v podobě věku, pravděpodobně ji nenajdete. Na věku totiž skutečně nezáleží. Co rozhoduje, jsou získané zkušenosti. Pokud máte dostatečnou praxi a cítíte, že by vás titul MBA mohl posunout dál, není na co čekat. Rozhodující jsou totiž zkušenosti, finance a vaše motivace. Pokud máte pocit, že ani jedno pro vás není problém, pak nemusíte čekat.

Pro snadnější rozhodování můžete využít náš filtr MBA škol, případně si přečtěte článek 10 důvodu, proč studovat MBA.
Copyright © 2022. Všechna práva vyhrazena.